O nas

Liceum Ogólnokształcące w gminie Nieporęt planowane było od dawna, bo już na etapie projektowania budynku gimnazjum w Stanisławowie Pierwszym.

W 1990 r. gmina zakupiła działkę, na której po kolei powstawały obiekty edukacyjno – sportowe: gimnazjum, hala sportowa oraz basen. Obecnie Rada Powiatu Legionowskiego i Rada Gminy Nieporęt, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, podjęła decyzję o powstaniu szkoły ponadpodstawowej. 28  marca 2019 r. na uroczystej sesji powiatu starosta Robert Wróbel oraz wójt gminy Nieporęt Sławomir Maciej Mazur, mając poparcie radnych Rady Powiatu i radnych Gminy Nieporęt, podpisali porozumienie o powstaniu liceum ogólnokształcącego. Zajęcia przyszłych licealistów (do czasu wybudowania nowego budynku) odbywać się będą w obiekcie szkoły podstawowej, powstałej w miejsce wygaszanego gimnazjum w Stanisławowie Pierwszym. Prowadzone będą przez nauczycieli z pasją, dla których ważny jest wszechstronny rozwój ucznia, a także jego dobre samopoczucie.

Liceum Ogólnokształcące w Stanisławowie Pierwszym powstało w 2019 roku w odpowiedzi na potrzeby młodzieży z powiatu legionowskiego, a w szczególności z gminy Nieporęt, pragnącej uczyć się blisko domu w placówce oferującej wysoki poziom kształcenia.

W roku szkolnym 2019/2020 otworzyliśmy dwa oddziały dla absolwentów szkoły podsawowej:   klasę o profilu europejsko – prawniczym, oraz klasę o profilu ekonomiczno – bankowym.

Naszym uczniom zaproponowaliśmy wyjazdy do teatru, sądu, warsztaty w ambasadzie Niemiec, współpracę z instytucjami finansowymi, z uczelniami wyższymi, uczestnictwo w ciekawych projektach edukacyjnych, fakultatywne zajęcia wychowania fizycznego…

Razem z Wami tworzymy Liceum Marzeń!