BIBLIOTEKA

Zapraszamy do naszej biblioteki ONLINE – e-biblio. Logujesz się kontem z dziennika Librus.
Możesz reperować książki online, czytać o nowościach bibliotecznych, poznawać księgozbiór.

Zachęcamy uczniów i nauczycieli do korzystania z portalu edukacyjnego: Wirtualna Biblioteka Literatury Polskiej https://literat.ug.edu.pl/autors.htm
W okresie zagrożenia koronawirusem portal ten odgrywa ważną rolę w zdalnej nauce przez internet.

Jest to serwis edukacyjny poświęcony literaturze.
Na stronie tej prezentowane są utwory wybitnych pisarzy i poetów. Dostępne są utwory literackie polskich i zagranicznych autorów z różnych epok, od czasów najdawniejszych do współczesności. 
Prezentowane są też biogramy pisarzy i poetów, wykonane rzetelnie, starannie, do każdego biogramu dołączone jest zestawienie bibliograficzne. Utwory literackie, oraz biogramy można otworzyć i przeczytać bez konieczności logowania. 

Strona ta może okazać się przydatna dla uczniów, studentów i nauczycieli.Przygotowując się do omawiania zadanej przez nauczyciela lektury, można wydrukować tej strony fragmenty, które polecił przygotować nauczyciel i mieć gotowe cytaty w zasięgu ręki.

Polecamy także stronę wolne lektury https://wolnelektury.pl/?gclid=EAIaIQobChMIh7Xhgpih6AIVWqmaCh2VJQaGEAAYASAAEgIeA_D_BwE 
oraz https://polona.pl/ , gdzie macie dostęp do pełnych tekstów lektur oraz ogromnej ilości książek za darmo, bez konieczności logowania i rejestracji.