BIBLIOTEKA

Zapraszamy do naszej biblioteki ONLINE: e-biblio.
Logujesz się do dziennika Librus i klikasz w ikontę BIBLIOTEKA.
Możesz reperować książki online, czytać o nowościach bibliotecznych, poznawać księgozbiór.

KOMUNIKAT

Z powodu pandemii zamknięte zostały instytucje kultury, placówki oświatowe, a także biblioteki. Lekcje w naszej szkole odbywają się online. Nasza biblioteka oferuje inny sposób korzystania ze swej oferty polecając czytanie online a także korzystanie z różnorakich zasobów cyfrowych. Jeśli Drogi uczniu i uczennico, jeśli nie posiadasz domowej biblioteczki, w której zgromadziłeś/aś zapasy, nic straconego.
Biblioteka ma do zaoferowania swoim czytelnikom w tych trudnych czasach korzystanie z Google Books

Tam możesz:
– Przeszukiwać pełny tekst książek
– Znaleźć doskonałą książkę na swoje potrzeby
– Odkryć nowe, ciekawe pozycje książkowe.

INFORMACJE O GOOGLE BOOKS

Wyszukiwanie
Usługa Book Search działa podobnie jak wyszukiwarka internetowa. Wystarczy przeprowadzić wyszukiwanie w Google books lub Google.pl. Gdy znajdziemy książkę, której treść pasuje do wyszukiwanych haseł, wyświetlamy odpowiedni link na stronie wyników wyszukiwania.

Przeglądanie książek online
Jeśli książka nie jest chroniona prawami autorskimi lub jeśli wydawca wyraził zgodę, możliwe będzie wyświetlenie jej podglądu, a w niektórych przypadkach nawet przeglądanie całej jej treści. Kopie książek zaliczanych do powszechnego dziedzictwa można pobrać w formacie PDF.

Możliwości kupna książki… lub wypożyczenia jej z biblioteki
W przypadku odnalezienia ciekawej książki wystarczy kliknąć link „Kup tę książkę” lub „Wypożycz tę książkę”, aby sprawdzić, gdzie można ją kupić lub wypożyczyć.

Skąd pochodzą książki?
Obecnie łączymy czytelników z poszukiwanymi przez nich książkami na dwa sposoby: za pośrednictwem programu partnerskiego oraz programu bibliotecznego Libary Project.

„Kto czyta książki, żyje podwójnie…”
Umberto Eco

Zachęcamy uczniów i nauczycieli do korzystania z portalu edukacyjnego: Wirtualna Biblioteka Literatury Polskiej https://literat.ug.edu.pl/autors.htm
W okresie zagrożenia koronawirusem portal ten odgrywa ważną rolę w zdalnej nauce przez internet.

Jest to serwis edukacyjny poświęcony literaturze.
Na stronie tej prezentowane są utwory wybitnych pisarzy i poetów. Dostępne są utwory literackie polskich i zagranicznych autorów z różnych epok, od czasów najdawniejszych do współczesności. 
Prezentowane są też biogramy pisarzy i poetów, wykonane rzetelnie, starannie, do każdego biogramu dołączone jest zestawienie bibliograficzne. Utwory literackie, oraz biogramy można otworzyć i przeczytać bez konieczności logowania. 

Strona ta może okazać się przydatna dla uczniów, studentów i nauczycieli.Przygotowując się do omawiania zadanej przez nauczyciela lektury, można wydrukować tej strony fragmenty, które polecił przygotować nauczyciel i mieć gotowe cytaty w zasięgu ręki.

Polecamy także stronę wolne lektury https://wolnelektury.pl/?gclid=EAIaIQobChMIh7Xhgpih6AIVWqmaCh2VJQaGEAAYASAAEgIeA_D_BwE 
oraz https://polona.pl/ , gdzie macie dostęp do pełnych tekstów lektur oraz ogromnej ilości książek za darmo, bez konieczności logowania i rejestracji.