Budowa LO

Filmy vs budowa LO:

https://warszawa.tvp.pl/56654893/powiat-legionowski-z-rzadowym-wsparciem-pieniadze-pochodza-z-funduszu-polski-lad

https://warszawa.tvp.pl/60255342/liceum-w-stanislawowie-pierwszym-bedzie-mialo-wlasna-siedzibe

„Oprócz murów serce rośnie”

Wystartowały prace na budowie siedziby naszego Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Lema w Stanisławowie Pierwszym, jednej z największych inwestycji Powiatu Legionowskiego. 

Wykonawca, firma Arcus Technologie Sp. z o.o., 30 marca został formalnie wprowadzony na budowę. Etap przygotowawczy został zakończony i nasze liceum pnie się do góry. Z dużą nadzieją i entuzjazmem obserwujemy tempo prac  na budowie. Bardzo trafnie ten postęp nazwała Aneta Bala – nauczyciel matematyki i społeczny dyrektor w naszym liceum „oprócz murów serce rośnie”. 

Do nowego budynku o powierzchni 1540 m² mamy się przenieść  się za niespełna półtora roku. Będzie to nowoczesny i funkcjonalny obiekt wolny od barier architektonicznych. Znajdzie się w nim osiem większych sal dydaktycznych i cztery mniejsze, a także szatnia, biblioteka, sala do ćwiczeń siłowych z szatnią i łazienką, pokój nauczycielski, pomieszczenia administracyjno-biurowe, toalety (w tym dwie dla osób z niepełnosprawnościami), serwerownia, kotłownia, pomieszczenia gospodarcze i magazynowe oraz obszerny hol z przeznaczeniem na spotkania 
i uroczystości. 

Źródłohttps://powiat-legionowski.pl/inwestycje/w-trakcie-realizacji/liceum-na-dobrych-fundamentach

Umowa na budowę liceum podpisana

22 marca podpisano umowę z wykonawcą nowej siedziby Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Lema w Stanisławowie Pierwszym. To jedna z największych inwestycji Powiatu Legionowskiego, a jej zakończenie ma nastąpić jesienią 2023 roku.

Uroczyste podpisanie umowy z wykonawcą inwestycji zorganizowano w siedzibie starostwa w obecności starosty legionowskiego Sylwestra Sokolnickiego, wicestarosty legionowskiego Konrada Michalskiego, wójta Gminy Nieporęt Sławomira Macieja Mazura, przewodniczącego Rady Powiatu Leszka Smuniewskiego, przewodniczącej Rady Gminy Nieporęt Bogusławy Tomasik, członków Zarządu Powiatu Grzegorza Kubalskiego i Przemysława Cichockiego, wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Roberta Wróbla, radnych Rady Powiatu Agnieszki Powały i Wiesława Smoczyńskiego oraz dyrektor LO im S. Lema w Stanisławowie Pierwszym Magdaleny Grodzkiej-Bulge.

Zgodnie z ofertą firma Arcus Technologie Sp. z o.o. zbuduje gmach liceum w ciągu 18 miesięcy. Wartość całego zadania to 19 189 599,00 zł, z czego 16,3 mln zł pochodzić będzie z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.

Źródło: https://powiat-legionowski.pl/aktualnosci/umowa-na-budowe-liceum-podpisana

Złożono wniosek o budowę naszego Liceum 🙂

Poniżej artykuł, który zamieszczono pod adresem : https://powiat-legionowski.pl/aktualnosci/wniosek-na-budowe-liceum-juz-u-starosty oraz w gazecie powiatowej.

„Powiatowa inwestycja związana z budową siedziby Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Lema w Stanisławowie Pierwszym z fazy projektowej przechodzi w etap przygotowania do realizacji. 11 sierpnia do Wydziału Architektury Starostwa Powiatowego w Legionowie złożony został wniosek o pozwolenie na budowę obiektu. Harmonogram prac zakłada, że uczniowie liceum rok szkolny 2023/2024 rozpoczną już w nowej siedzibie.

Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca dokumentacji projektowej – Przedsiębiorstwo Projektowo-Budowlane EKOBUD s.c. Ewa i Remigiusz Owczarek – w ramach umowy opracował dwa warianty koncepcyjne inwestycji, a następnie na podstawie wybranego wariantu stworzył kompletny projekt budowlany, który po uwzględnieniu poprawek komisji opiniującej zyskał akceptację Zarządu Powiatu.

Dwukondygnacyjny budynek w kształcie litery „L” powstanie na działce bezpośrednio sąsiadującej ze Szkołą Podstawową im. Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 roku, która obecnie zapewnia liceum zaplecze lokalowe. Analiza demograficzna wskazuje, że w latach 2022-2034 można, jak dotychczas, liczyć maksymalnie na rekrutację do dwóch klas pierwszych każdego roku – około 50 uczniów. Oznacza to, że docelowo w placówce uczyć się będzie około 200 uczniów. To pozwoliło oszacować powierzchnię, parametry oraz wymogi, jakim sprostać musi budynek. Plan zakłada, że jego całkowita powierzchnia użytkowa wyniesie około 2000 m². Znajdą się w nim: osiem większych sal dydaktycznych i cztery mniejsze, a także szatnia, biblioteka, sala do ćwiczeń siłowych z szatnią i łazienką, pokój nauczycielski, pomieszczenia administracyjno-biurowe, toalety (w tym dwie dla osób z niepełnosprawnościami), serwerownia, kotłownia, pomieszczenia gospodarcze i magazynowe oraz obszerny hol z przeznaczeniem na spotkania i uroczystości dla społeczności szkolnej. Nowa siedziba liceum będzie wyposażona w windę i całkowicie wolna od barier architektonicznych.

Ta budowa to jedna z największych inwestycji Powiatu Legionowskiego. Całkowity koszt przedsięwzięcia szacuje się na około 16 mln złotych.”

Poniżej zamieszczone są zdjęcia z koncepcji budowy naszego liceum. Budowa ma się rozpocząć w roku 2021.

Skip to content