O nas

Trochę historii…

Liceum Ogólnokształcące w gminie Nieporęt planowane było od dawna, bo już na etapie projektowania budynku gimnazjum w Stanisławowie Pierwszym.

W 1990 r. gmina zakupiła działkę, na której po kolei powstawały obiekty edukacyjno – sportowe: gimnazjum, hala sportowa oraz basen. Obecnie Rada Powiatu Legionowskiego i Rada Gminy Nieporęt, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, podjęła decyzję o powstaniu szkoły ponadpodstawowej. 28  marca 2019 r. na uroczystej sesji powiatu starosta Robert Wróbel oraz wójt gminy Nieporęt Sławomir Maciej Mazur, mając poparcie radnych Rady Powiatu i radnych Gminy Nieporęt, podpisali porozumienie o powstaniu liceum ogólnokształcącego. Zajęcia przyszłych licealistów (do czasu wybudowania nowego budynku) odbywać się będą w obiekcie szkoły podstawowej, powstałej w miejsce wygaszanego gimnazjum w Stanisławowie Pierwszym. Prowadzone będą przez nauczycieli z pasją, dla których ważny jest wszechstronny rozwój ucznia, a także jego dobre samopoczucie.

Liceum Ogólnokształcące w Stanisławowie Pierwszym powstało w 2019 roku w odpowiedzi na potrzeby młodzieży z powiatu legionowskiego, a w szczególności z gminy Nieporęt, pragnącej uczyć się blisko domu w placówce oferującej wysoki poziom kształcenia.

W 2019 roku 2 września do szkoły zawitali pierwsi uczniowie, którzy tego dnia rozpoczęli naukę w dwóch klasach: o profilu europejsko – prawniczym oraz w klasie o profilu ekonomiczno – bankowym.

27 stycznia 2020 r. to dzień, który zapisał się na kartach szkolnej kroniki, jak również w pamięci pierwszego rocznika uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Stanisławowie Pierwszym. Tego dnia, na sesji powiatu, podjęto bardzo ważną do naszej szkoły uchwałę. Liceum Ogólnokształcące w Stanisławowie Pierwszym otrzymało imię Stanisława Lema. Radni jednogłośnie przyjęli propozycję patrona liceum, wyłonioną w dwuetapowym konkursie międzyszkolnym. To uczniowie zdecydowali, kto ma być patronem liceum – wybrali postać wyjątkową, z którem możemy być dumni 🙂

Więcej o patronie naszej szkoły możesz przeczytać w zakładce: Stanisław Lem.

autor: Martyna Białek, klasa 1A

Razem z Wami drodzy Uczniowie oraz Rodzice każdego dnia tworzymy Liceum Marzeń!

Skip to content