Szkolenie online „Reaguj i wspieraj – nowe oblicza zagrożeń” (rok 2022)
Szanowni Państwo,
Mazowiecki Kurator Oświaty, dostrzegając zjawisko coraz trudniejszego funkcjonowania dzieci i młodzieży zarówno w zakresie budowania relacji z rówieśnikami, jak i ogólnie rozumianych relacji społecznych, serdecznie zaprasza do udziału w konferencji „Reaguj i wspieraj – nowe oblicza zagrożeń„, która odbędzie się w dniu 23 lutego 2022 r. w godzinach 11.00-14.00 (on-line):
Link do transmisji konferencji: https://bit.ly/3HrbdDq
Dopełnieniem konferencji będą webinary, podczas których dowiecie się Państwo, jak rozpoznać i przeciwdziałać zaburzeniom depresyjnym wśród dzieci i młodzieży, jakie zagrożenia wynikają z nieświadomego, a często niezgodnego z prawem, korzystania z wirtualnej przestrzeni i jakie podjąć działania profilaktyczne.
Ze szczegółową tematyką konferencji oraz webinarów (wraz z planowanymi terminami spotkań) można zapoznać się tutaj: http://lostanislawow.legionowski.pl/wp-content/uploads/2022/02/AGENDA_konferecnji_i_webinaria.pdf
Podczas webinarów prelegenci odpowiedzą na Państwa pytania, które można przesyłać na adres nowe.oblicza.zagrozen@kuratorium.waw.pl, do dnia 18 lutego 2022 r.
Światowy Szczyt Cyfrowy ONZ – IGF2021
Szanowni Państwo,
Informujemy o organizowanym przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów Światowym Szczycie Cyfrowym ONZ – IGF2021, który odbędzie się w dniach 6-10 grudnia 2021 r. w Katowicach.
IGF (Internet Governance Forum / Światowe Forum Zarządzania Internetem) to międzynarodowe spotkanie z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych, umożliwiające globalną dyskusję na temat rozwoju Internetu.
Myślą przewodnią tegorocznego Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF2021 jest hasło Internet United, czyli dostępny, zjednoczony, przyjazny Internet dla wszystkich.
W Szczycie Cyfrowym może wziąć udział każdy zainteresowany, zarówno stacjonarnie – w Katowicach – jak i zdalnie, za pośrednictwem połączenia wideo.
Rejestracja na wydarzenie stacjonarne jest możliwa do 22 listopada 2021 r., natomiast na wydarzenie online do 1 grudnia 2021 r.
Zwracamy się z prośbą o rozpowszechnienie informacji o Szczycie Cyfrowym ONZ – IGF2021 wśród nauczycieli i uczniów. Więcej informacji i rejestracja są dostępne na stronie internetowej Szczytu Cyfrowego ONZ IGF2021.
Z poważaniem
Kuratorium Oświaty w Warszawie
Warsztaty online – Miesiąc dla Rodziny, Dziecko a pandemia
Czas pandemii koronawirusa stawia rodzinę
w świetle zupełnie nowych wyzwań. Wiele osób dostrzega negatywne konsekwencje lockdownów i zastanawia się jak z nimi walczyć.
Zapraszamy Państwa do zapoznania się ze szczegółowym programem warsztatów online – Miesiąc dla Rodziny, Dziecko a pandemia, które odbędą się już w listopadzie.
Warsztaty składać się będą z dziesięciu internetowych konferencji, mają stanowić praktyczne i realne źródło wsparcia rodzin. Spotkania ze specjalistami z zakresu m.in. _psychologii i pedagogiki_ mają pomóc uczestnikom odnaleźć się w nieustająco zmieniającej się
rzeczywistości i zapewnić im poczucie sprawczości.
Więcej szczegółów znajdą Państwo na stronie internetowej: https://wszystkoorodzinie.pl/warsztaty
Depresja wśród nastolatków – webinar
Z uwagi na to, że problem depresji wśród nastolatków jest coraz bardziej powszechny, zachęcam Państwa do wysłuchania podcastu dotyczącego depresji wśród nastolatków „Depresja nastolatków – zapytaj o co chcesz”. Webinar prowadzi dr Barbara Arska-Karyłowska i Joanna Gutral): https://podcasts.apple.com/pl/podcast/depresja-nastolatków-zapytaj-o-co-chcesz-webinar-dr/id1437994794?i=1000431527132&l=pl&mt=2%20…
M.G-B.
SZCZEPIENIA – wrzesień 2021
BEZPŁATNE WEBINARIUM DLA RODZICÓW (spotkanie online, aplikacja MS Teams) – 3 i 4 września o godzinie 18:00
MOGĘ WIĘCEJ – bezpłatne warsztaty dla Rodziców, maj-czerwiec 2021
Fundacja RoRo zaprasza mieszkańców Województwa Mazowieckiego na bezpłatne zajęcia online skierowane do dorosłych, realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.
Dla rodziców:
– Jak mówić, jak słuchać? 25.05-3.08, wtorki, 18:00-21:00
– Jak wspierać poczucie własnej wartości u dzieci? Wykład interaktywny – 16.06, środa, 18:00-20:15
– Nastolatek w rodzinie – kiedy kończy się wychowanie? Seminarium, 23.06, środa 18:00 – 20:15
– Domowe DIY, 19.06-3.07, soboty 18:00 – 20:15 (materiały do zajęć dostarczy kurier).
Warsztaty odbywają się zdalnie, na żywo, mają charakter kameralnych , interaktywnych spotkań. Do części zajęć będą potrzebne materiały, które zostaną do uczestników dostarczone pocztą.
Na spotkania obowiązują zapisy: www.fundacjaroro.org/wydarzenia
Na stronie można także przeczytać o warsztatach dostępnych dla dzieci.
Program „Reaguj i wspieraj. Koalicja na rzecz tworzenia bezpiecznego środowiska nauczania na odległość”
Wsparcie potrzeb emocjonalnych i psychicznych dzieci oraz młodzieży, wspomaganie w nauce, bezpieczeństwo w sieci, ochrona danych osobowych to tematyka webinariów, które ruszają już 21 stycznia. Program ma na celu wspomaganie dzieci i młodzieży w nauce na odległość poprzez przekazanie rodzicom i nauczycielom wiedzy przydatnej w organizacji bezpiecznego procesu zdalnej edukacji.
Zapraszamy do udziału.
Szczegółowe informacje każdy z Państwa otrzymał w wiadomości wysłanej poprzez dziennik Librus wraz z linkiem do pierwszego webinarium.
Wszystkie informacje na temat szkoleń (tematy, terminy) można znaleźć na stronie Kuratorium Oświaty w Warszawie –> OTWÓRZ
Bezpłatne warsztaty online w Komitecie Ochrony Praw Dziecka
21, 22 listopada
1) Warsztat umiejętności wychowawczych dla rodziców nastolatków
http://kopd.pl/aktualnosci/zapraszamy-do-udzialu-w-warsztacie-umiejetnosci-wychowawczych-dla-rodzicow-nastolatkow-2/
2) Warsztat dla rodziców będących w sytuacji rozwodu, separacji lub rozstania
http://kopd.pl/aktualnosci/zapraszamy-do-udzialu-w-trzydniowym-warsztacie-dla-rodzicow-w-sytuacji-rozstania-i-rozwodu/
Warsztaty będą prowadzone przez dwóch trenerów-psychologów i obejmują 2 spotkania na SKYPE w dn. 21.11 i 22.11.2020r. w godz. 9.00-17.00
Zainteresowanych prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy z Panią Magdaleną Leszek (m.leszek@kopd.pl) lub Patrycją Kurowską-Kowalczyk (patrycjakurkow@gmail.com), w celu umówienia indywidualnej konsultacji psychologicznej przed rozpoczęciem warsztatu. Konsultacje będą odbywać się w formie online. Odbycie indywidualnej konsultacji psychologicznej jest niezbędnym warunkiem udziału w warsztacie.
Wszystkie warsztaty są prowadzone w formie online. Szczegółowe informacje znajdują się na www.kopd.pl.
Krajowe Centrum Europass zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w bezpłatnym webinarium
pt. “Rozmowa kwalifikacyjna online” dn. 20.11.2020 godz. 14.00-15.30
Bezpłatne szkolenia on-line z zakresu doradztwa zawodowego
Krajowe Centrum Europass zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w bezpłatnym webinarium pt. “Rozmowa kwalifikacyjna online”.
Czego się dowiesz?
- Dlaczego rozmowa kwalifikacyjna ma wiele wspólnego ze sprzedażą?
- Jak dobrze przygotować się na rozmowę kwalifikacyjną online?
- Czym się różni i czego wymaga rozmowa online?
Wsparciem w planowaniu rozwoju zawodowego będą również dokumenty nowego Europass: kreatory CV i listu motywacyjnego, Europass Mobilność oraz suplementy do dyplomów.
Szkolenie odbędzie się na platformie Clickmeeting w dniu 20 listopada 2020 r. w godzinach 14.00-15.30.
Poprowadzi je Pani Sylwia Korycka-Fortuna, doradca zawodowy, trener kariery oraz coach ICF.
Informacja udostępniona zostanie na profilu FB Europass Polska.
Link do rejestracji dostępny tutaj.