Nasze sukcesy

Rok szkolny 2019/2020

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie piknik_historyczny12-768x1024.jpg
Mikołaj Jacyna

W połowie maja został rozstrzygnięty XI Ogólnopolski Konkurs Historyczno – Literacki „II wojna światowa i czasy powojenne we wspomnieniach”, organizowany przez SP nr 15 w Raciborzu, którego celem było spisanie wspomnień członków rodziny, którzy przeżyli II wojnę światową oraz podkreślenie ich wkładu w odzyskanie niepodległości przez Polskę. 

Naszą szkołę reprezentował Mikołaj Jacyna, uczeń klasy I B. Pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego, pani Iwony Kutra, napisał ciekawą pracę poświęconą swojemu pradziadkowi, Władysławowi Jacynie, za którą otrzymał wyróżnienie (w kategorii: uczniowie szkół ponadpostawowych).  Honorowy patronat nad konkursem objęło wiele instytucji m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego, Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach, Śląski Kurator Oświaty, Starosta Raciborski, Prezydent Miasta Raciborza, Muzeum w Raciborzu, Związek Sybiraków czy przede wszystkim Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Raciborzu Pan Marian Szlapański, z którego inicjatywy kilkanaście lat temu, narodził się pomysł organizacji konkursu. 

Patrycja Jaźwińska, uczennica klasy 1A brała udział w II etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Antycznej, który odbył się na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, w sali wykładowej im. R. Schumana. Konkurs sprawdzał wiedzę uczniów dotyczącą szeroko pojętej kultury antycznej, w szczególności starożytnej Grecji oraz starożytnego Rzymu, która swoim zakresem obejmuje takie dziedziny jak historia, prawo, filozofia, sztuka oraz literatura antyczna.

Szkolny konkurs literacko-plastyczny „Poznajemy patrona szkoły”
I miejsce – Mateusz Ciesielski z klasy I a za wykonanie niezwykłego odkurzaczorobota, II miejsce – Martyna Białek z klasy I a za wykonanie portretu Stanisława Lema. Wyróżnienia: Bartosz Banaszek z klasy I b, Mikołaj Jacyna z klasy I b oraz Hubert Rachwalik z klasy I a. Wszyscy chłopcy pokazali swój kunszt poetycki.
Galeria zdjęć –> prace konkursowe

Przemek Wójcik został półfinalistą międzynarodowego konkursu w zakresie programowania – Pix Programming Challenge


Mikołaj Jacyna (uczeń klasy 1 B) oraz Wojciech Walczyk (1 A) zakwalifikowali się do drugiego etapu KONKURSU WIEDZY O POLSKIM PAŃSTWIE PODZIEMNYM, ARMII KRAJOWEJ I SZARYCH SZEREGACH, EDYCJA XI – 2019/2020  dla uczniów i mieszkańców powiatu legionowskiego oraz byłego I rejonu „Marianowo-Brzozów” VII Obwodu „Obroża” okręgu warszawskiego Armii Krajowej pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo, Starosty Legionowskiego oraz Światowego Związku Młodzieży Armii Krajowej.
Trzymamy kciuki za ich występ w kolejnym etapie konkursu.


3 laureatów w XVII Międzynarodowym konkursie Poetyckim i Literackim im. Ks. kan. Józefa Jamroza Kapłana Męczennika „O autentyczną wiarę” i „O ludzkie serce człowieka”Patrycja Jaźwińska uczennica klasy 1A zakwalifikowała się do drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Antycznej. Drugi etap odbędzie się już na początku lutego w Warszawie. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.


Julia Kos z klasy 1 B reprezentowała szkołę w Warszawie podczas drugiego etapu Konkursu Recytatorskiego Jednego Poety, Adama Zagajewskiego.


Filip Sudryk z klasy 1A zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego w indywidualnych biegach przełajowych, a uczennica Patrycja Jaźwińska, która podczas eliminacji powiatowych przerwała bieg, by pomóc kontuzjowanej koleżance, otrzymała od Szkolnego Związku Sportowego Warszawy i Województwa Mazowieckiego dyplom Fair Play.