O nas

Liceum Ogólnokształcące w gminie Nieporęt planowane było od dawna, bo już na etapie projektowania budynku gimnazjum w Stanisławowie Pierwszym.

W 1990 r. gmina zakupiła działkę, na której po kolei powstawały obiekty edukacyjno – sportowe: gimnazjum, hala sportowa oraz basen. Obecnie Rada Powiatu Legionowskiego i Rada Gminy Nieporęt, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, podjęła decyzję o powstaniu szkoły ponadpodstawowej. 28  marca 2019 r. na uroczystej sesji powiatu starosta Robert Wróbel oraz wójt gminy Nieporęt Sławomir Maciej Mazur, mając poparcie radnych Rady Powiatu i radnych Gminy Nieporęt, podpisali porozumienie o powstaniu liceum ogólnokształcącego. Zajęcia przyszłych licealistów (do czasu wybudowania nowego budynku) odbywać się będą w obiekcie szkoły podstawowej, powstałej w miejsce wygaszanego gimnazjum w Stanisławowie Pierwszym. Prowadzone będą przez nauczycieli z pasją, dla których ważny jest wszechstronny rozwój ucznia, a także jego dobre samopoczucie.

W związku z przeprowadzoną reformą w tym roku szkolnym do szkół ponadpodstawowych będą ubiegać się dwa roczniki uczniów – absolwenci gimnazjów oraz absolwenci szkół podstawowych. To z myślą o nich nowa szkoła – Liceum Ogólnokształcące w Stanisławowie Pierwszym przygotowała oddziały: dla absolwentów gimnazjów  klasę o profilu europejsko – prawniczym, dla absolwentów szkół podstawowych klasę o profilu ekonomiczno – bankowym oraz o profilu europejsko-prawniczym.

Mamy nadzieję, że uczniowie, myśląc już teraz o swojej przyszłości, wybiorą drogę kształcenia w naszym liceum.

Proponujemy koła przedmiotowe, wyjazdy do teatru, sądu, warsztaty w ambasadzie Niemiec, współpracę z instytucjami finansowymi, z uczelniami wyższymi, fakultatywne zajęcia wychowania fizycznego, w tym basen, uczestnictwo w ciekawych projektach edukacyjnych…

Zapraszamy.